Η U4U στο 2ο Διεθνές Συνέδριο Ιατρικής Πρωτοπορίας και Καινοτομίας AMLI 2018
Η Ουρολογική ομάδα U4U δήλωσε το παρόν, συμμετέχοντας ενεργά στο 2ο Διεθνές Συνέδριο Ιατρικής Πρωτοπορίας και Καινοτομίας AMLI 2018, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών…
Η Ουρολογική ομάδα U4U δήλωσε το παρόν, συμμετέχοντας ενεργά στο 2ο Διεθνές Συνέδριο Ιατρικής Πρωτοπορίας και Καινοτομίας AMLI 2018, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών από 23-25 Νοεμβρίου 2018.
Κατά τη διάρκεια του Συνεδρίου, παρουσιάστηκαν και αναδείχθηκαν ιατρικές καινοτομίες που εφαρμόζονται ήδη στις κλινικές του Ομίλου Ιατρικού Αθηνών και Θεσσαλονίκης, καθώς και όλες οι νεότερες εξελίξεις σε σημαντικούς τομείς της Ιατρικής.
Στην στρογγυλή τράπεζα του Συνεδρίου, που πραγματοποιήθηκε στις 24 Νοεμβρίου 2018, μίλησε ο Χειρουργός Ουρολόγος Δρ. Ανδρέας Ανδρέου και ανέπτυξε την ομιλία του με θέμα: “Βιοψία προστάτου fusion. Από τη στοχευμένη βιοψία στην εντοπισμένη θεραπεία.”