![Ουρογυναικολογία](https://urology4u.gr/wp-content/uploads/2020/02/Female_Legs_Bathroom_1200x628-facebook.jpg)
Ουρογυναικολογία
Τα ξεχωριστά προβλήματα των γυναικών που αντιμετωπίζονται από τους ουρολόγους, εκτος των αμιγώς ουρολογικών προβλημάτων, είναι η ακράτεια των ούρων και η πρόπτωση των πυελικών οργάνων.
Οι γυναίκες έχουν σημαίνοντα ρόλο στην ουρολογία παρόλο που η άποψη που επικρατεί είναι ότι η ειδικότητά μας αφορά αποκλειστικά τους άνδρες.
Η ομάδα μας είναι ειδικευμένη στις επεμβάσεις για αντιμετώπιση της ακράτειας με κολπικές ταινίες αλλά και τις επεμβάσεις στήριξης των οργάνων της πυέλου είτε με κολπική πρόσβαση, είτε λαπαροσκοπικά ή ρομποτικά.
Εξειδικευμένη Αντιμετώπιση Ουρογυναικολογικών Περιστατικών
Με εμπειρία, εξειδίκευση και σεβασμό στους ασθενείς μας η ουρολογική ομάδα της U4U παρέχει υπηρεσίες που απευθύνονται σε γυναίκες όλων των ηλικιών που αντιμετωπίζουν προβλήματα όπως:
Πρόπτωση Κύστης (Κυστεοκήλη)
ΤΜΗΜΑΤΑ
![Ανδρολογία](https://urology4u.gr/wp-content/uploads/2020/03/Canva-Group-of-Surgeons-in-Operating-Room-1-300x141.jpg)
Ανδρολογία
+ περισσότερα
![Focal-One ανδρολογία](https://urology4u.gr/wp-content/uploads/2020/01/Focal-One-Full-c-300x258.jpg)
Ογκολογική Ουρολογία
+ περισσότερα
![ενδοουρολογία, ουρολόγοι Θεσσαλονίκη](https://urology4u.gr/wp-content/uploads/2020/01/Endoscopy-300x208.jpg)
Ενδοουρολογία
+ περισσότερα
![Νευροουρολογία, Ουρολόγοι Θεσσαλονίκη](https://urology4u.gr/wp-content/uploads/2020/01/wheel-chair-2-300x200.jpg)
Νευροουρολογία
+ περισσότερα
![Παιδοουρολογία, ουρολόγοι θεσσαλονίκη](https://urology4u.gr/wp-content/uploads/2020/01/u4u-paidourology-300x200.jpg)
Παιδοουρολογία
+ περισσότερα